Zdrowie

Okulary plastikowe czy oprawki z metalu?

• Zakładki: 11


Chcesz kupić pierwsze okulary korekcyjne lub zerówki? Musisz wymienić dotychczas noszone okulary? A może poszukujesz wygodnych i trwałych oprawek okularów dla dziecka? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na jaki materiał wykonania postawić!

Oprawki metalowe – zalety i wady

Na metalowe oprawki decydują się przede wszystkim osoby, które cenią rozwiązania minimalistyczne bądź z racji tego, że kupują pierwsze okulary korekcyjne i nie są przyzwyczajone do takiego dodatku na twarzy, chcą, żeby były jak najmniej widoczne. Oprawki metalowe są jednak nie tylko mniej widoczne niż plastikowe, ale także lżejsze. Wyglądają elegancko i subtelnie. Dzięki regulacji noska mogą zostać dopasowane do twarzy w wysokim stopniu. Mocny materiał wykonania czyni je trwałymi, odpornymi na uszkodzenia i odkształcenia.

Okulary metalowe rzadziej niż plastikowe przybierają wyjątkowe kształty i kolory, z uwagi na co mniej nadają się jako dodatek modowy. Świetnie pasują do szkieł korygujących małą wadę wzroku, jeżeli jednak szkła muszą być grube, oprawki z metalu mogą nie pasować.

Mocne i słabe strony oprawek plastikowych

Osobom chcącym się wyróżnić i uczynić okulary śmiałym dodatkiem modowym poleca się oprawki plastikowe, przybierające rozmaite formy i występujące w każdym możliwym kolorze. Gwarantują lekkość i komfort noszenia, mimo iż nie posiadają regulacji noska. Nadają się do zabezpieczenia grubych szkieł korekcyjnych. Brak niklu sprzyja alergikom – tworzywo sztuczne jest obojętne dla zdrowia. Na okularach z plastiku skorzystają także finanse osoby planującej zakup.

Okulary plastikowe trudniej „ukryć” na twarzy. Plastik jest bardziej podatny na odkształcenia, toteż wykonane z niego oprawki są w większym stopniu narażone na uszkodzenia. Ponadto okulary z plastiku bardziej czuć na twarzy i za uszami – z uwagi na ciężar i grubość oprawek.

Pamiętaj, że materiał wykonania okularów to tylko jeden z aspektów, którymi powinieneś się kierować podczas wyboru. Jeśli chcesz dopasować metalowe bądź plastikowe okulary korekcyjne w Łodzi, zapraszamy do Ośrodka Korekcji Wzroku przy ul. Próchnika 1. Weźmiemy pod uwagę kształt Twojej twarzy, preferowaną fryzurę, kolory włosów i oczu. Każdy detal ma znaczenie, zwłaszcza gdy wybiera się akcesorium korekcyjne do noszenia na co dzień, potencjalnie przez długie lata.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Okw.com.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
50 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *