Budowa i remont

Praktyczne i nowoczesne szafy na poddasze

• Zakładki: 5


Poddasze to miejsce, które trudno zaaranżować. Nieregularne ściany, liczne spadki i inne niedogodności lokalowe sprawiają, że wybór odpowiednich mebli jest bardzo trudny. Jest jednak wiele sposobów na sprawne i estetyczne aranżacje, które nie wymagają sporego nakładu pracy. Jednym z ciekawszych rozwiązań są szafy z drzwiami przesuwnymi, które idealnie wpisują się w aranżację wnętrza. Odpowiednio dobrane drzwi to gwarancja komfortowego użytkowania szafy na co dzień.

Jaka szafa na poddasze będzie najlepsza?

Poddasze to najczęściej niewielka przestrzeń użytkowa, która ma wiele pochyłych i krótszych ścian. Źle zagospodarowane poddasze wygląda nieatrakcyjnie i jest mało funkcjonalne. Tymczasem z szafą wyposażoną w nowoczesne drzwi przesuwne można zyskać sporo miejsca na inny mebel czy dekor. Bezpośrednio przy drzwiach możesz postawić lampę podłogową, pojemnik na ubrania czy ozdobną donicę. Oprócz przestrzeni zyskasz atrakcyjny mebel, który podniesie estetykę nawet najmniejszego poddasza. 

Lustrzane drzwi do szafy – więcej światła i przytulności

Poddasze może zyskać jeszcze więcej miejsca, jeśli założysz drzwi do szafy na poddaszu szklane przesuwne do szafy. Im większa szklana powierzchnia, tym więcej światła wpuścisz do pomieszczenia. Wnętrze stanie się też cieplejsze i radośniejsze. Takie rozwiązanie pasuje wszędzie, ale najlepiej sprawdzi się na wyjątkowo małych poddaszach. Drzwi zamówisz na wymiar, dlatego idealnie dopasujesz je do konkretnego miejsca. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Producent szaf wnękowych do zabudowy – INDECO w Warszawie – https://www.indeco.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
39 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *