Zdrowie

Prywatna opieka medyczna – korzyści dla każdego

• Zakładki: 8


Prywatna opieka zdrowotna to propozycja dla każdej osoby, która dba o swoje życie i zdrowie. Niski koszt, łatwy dostęp do specjalistów, brak kolejek i dobre traktowanie – zalet korzystania z opieki prywatnej jest o wiele więcej. Chcesz je poznać? Przeczytaj!

Zalety prywatnej opieki medycznej

Kto miał okazję korzystać z publicznej służby medycznej, zwłaszcza w związku z poważną chorobą wymagającą długotrwałego, skomplikowanego leczenia, ten wie, że państwowy system niedomaga. Lekarze nie mają czasu na indywidualne podejście do klienta, wobec czego znajdują rozwiązania popularnych chorób, ale nie zawsze radzą sobie ze złożonymi problemami zdrowotnymi. Z tymi ostatnimi udajemy się na prywatne wizyty, na które wydajemy sporo pieniędzy – od 100 zł za jednorazową wizytę.

Odpowiedzią na problemy dostępności, czasu wizyty, powierzchownego podejścia NFZ-u czy ceny jednorazowych wizyt prywatnych jest prywatna opieka medyczna. To pakiet usług, za który płaci się miesięczną składkę rzędu pojedynczej wizyty prywatnej, czasem nawet niższą. Mimo tego ma się dostęp do lekarzy różnych specjalizacji i drogich badań (np. tomografii, rezonansu magnetycznego), a na wizytę czeka się krótko.

https://www.shutterstock.com/pl/image-photo/will-be-all-right-close-view-2093260780

Pakiety medyczne – indywidualne i grupowe

Na prywatną opiekę medyczną możesz zdecydować się jako klient indywidualny bądź członek grupy, chociażby pracowniczej – z dofinansowaniem ze strony pracodawcy lub nie. W jej ramach skorzystasz z rzeczywistych wizyt w swoim mieście bądź wygodnych teleporad. Aby umówić się do lekarza specjalisty, nie musisz mieć skierowania od internisty. W zależności od ubezpieczyciela pakiet medyczny może też pozwalać na skorzystanie ze swojego lekarza, spoza wskazanych placówek, z refundacją.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Human.org.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *