Budowa i remont

Siatka leśna – praktyczna i skuteczna ochrona

• Zakładki: 11


Siatkę leśną stosuje się bardzo często przy uprawach i hodowli zwierząt. Jej zadanie polega na ochronie wydzielonej strefy pola, łąki lub ogrodu. Używa się jej także na budowie jako ogrodzenia tymczasowego. Dobrej jakości, mocna siatka leśna w zupełności zastępuje zwykłą siatkę lub mniejszy płot.  Jeśli szukasz stabilnego i praktycznego ogrodzenia, produkt ten w zupełności spełni Twoje oczekiwania. Zabezpieczysz plac budowy przed nieproszonymi gośćmi a uprawy przed dziką zwierzyną.

Siatka leśna – jak to wygląda w praktyce?

Sitaka leśna ma dosyć skomplikowaną budowę. Składa się z poziomych trudów ułożonych w równej odległości od siebie. Wykonane są z wysokojakościowej stali wysokowęglowej i charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością.  Zazwyczaj ma mniejsze oczka dolne, a większe górne, ale nie jest to regułą. W specyfikacji siatki leśnej znajdują się zawsze 3 liczby, które odnoszą się kolejno do wysokości produktu, liczby drutów i odległości, w jakiej ą od siebie rozstawione.

Jak założyć siatkę leśną?

Najlepsze słupki do siatki leśnej to mocne paliki sosnowe. Słupki do siatki leśnej powinny być oddalone do siebie na konkretną odległość – od 2,5 do 3 m. Dużo zależy od tego, na jakim ternie ma się znaleźć ogrodzenie tymczasowe. Jeśli grunt jest w miarę prosty i stabilny, wtedy możesz zachować większe odległości miedzy słupkami. Natomiast przy większych spadkach i grząskości terenu lepiej rozstawić słupki niedaleko od siebie. Najlepiej, aby miały zbliżoną średnice. Wtedy montaż jest znacznie prostszy i bardziej estetyczny.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL – producent ogrodzeń

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *