Finanse

Unieważnienie kredytu frankowego – gdzie odbywa się rozprawa?

• Zakładki: 35


Szybki wzrost pozwów w sprawach o unieważnienie kredytu frankowego spowodował, że na rozpoczęcie pierwszej rozprawy w Wydziale Frankowym Sądu Okręgowego w Warszawie trzeba czekać aż 3 lata. Spowodowane jest to bardzo dużą liczbą pozwów, których w 2022 roku spłynęło aż 25 tysięcy. W związku z tym 15 kwietnia 2023 roku weszły w życie przepisy, które nakazują kierowanie spraw o unieważnienie kredytu frankowego do Sądu Okręgowego właściwego dla miejsca zamieszkania powoda. Oznacza to, że kredytobiorca składający pozew o unieważnienie umowy kredytowej będzie krócej czekał na rozprawę, na którą nie będzie musiał dojeżdżać ze stolicy.

Sprawy o unieważnienie kredytu frankowego w Sądzie Okręgowym właściwym dla miejsca zamieszkania kredytobiorcy

W związku z pojawieniem się nowej procedury, wielu kredytobiorców zaczęło mieć obawy o linię orzeczniczą sądów, do których będą trafiały sprawy o unieważnienie kredytu frankowego. Nie ma jednak ku temu żadnych podstaw. Orzeczenia TSUE oraz Sądu Najwyższego, a także dobrze ugruntowana już linia orzecznicza sprawiły, że sprawy o unieważnienie kredytu frankowego nie budzą już wątpliwości w zakresie interpretacji przepisów prawa.

Kredyty frankowe Zielona Góra unieważniane będą więc znacznie szybciej – szacuje się, że prawomocny wyrok wydany przez sąd II instancji kredytobiorcy usłyszą już 2 lata od wniesienia pozwu. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób, które nadal zastanawiają się, czy wnieść pozew o unieważnienie kredytu frankowego.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *