Finanse

Jak odkładać pieniądze? Oto kilka sposobów!

• Zakładki: 84


Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na odkładanie pieniędzy. Przydadzą Ci się na drodze do osiągnięcia konkretnego celu, ale nie tylko – możesz z nich skorzystać również w przypadku oszczędzania ogólnego, chwilowo bez celu. Pamiętaj jednak, że nie są to sposoby na oszczędzanie pieniędzy na co dzień, np. podczas zakupów, tylko na skuteczne odkładanie na później. Zapraszamy!

Stały przelew na inne bankowe konto lub rachunek

Jeżeli masz problem z wydawaniem zbyt dużych kwot na rzeczy niepotrzebne do życia, drobne przyjemności i nieprzemyślane przedmioty, ustaw stałe zlecenie na przelew. Najlepiej, by miał miejsce każdego miesiąca dzień po zaksięgowaniu pensji, wtedy nie dojdzie do sytuacji, w której realnie zabraknie Ci funduszy i zdecydujesz się naruszyć oszczędności.

Pierwsza propozycja to stały przelew na inny rachunek w tym samym koncie bankowym. Możesz założyć rachunek oprocentowany, a po zebraniu znacznej sumy umieścić pieniądze na lokacie. Perspektywa utraty odsetek zniechęci Cię do przedwczesnego wybrania środków. Warto jednak zauważyć, że obecnie odsetki na rachunkach ani w lokatach nie są zbyt duże. Lepszym motywatorem może okazać się stały przelew na inne konto bankowe, do którego nie masz karty bankomatowej. Aby wypłacić pieniądze, będziesz musiał pofatygować się do placówki bankowej. Trzecia alternatywa to przelewanie pieniędzy komuś zaufanemu, np. partnerowi.

skarbonka, rozsypane monety

Pieniądze w skarbonce

Wykorzystywanie skarbonki do odkładania pieniędzy jest dobre zarówno dla pojedynczych osób, jak i rodzin, np. zbierających na remont lub wakacje. Zobowiążcie się, by wrzucać pieniądze do świnki w każdym miesiącu po otrzymaniu pensji. Jeśli to się nie uda, pobierajcie opłaty za zaniechanie obowiązku domowego (np. niewyniesienie śmieci), przekleństwo, spóźnienie lub dowolne inne „przewinienie”. Pamiętaj tylko, że skarbonka nie może być otwierana! Koniecznie kup świnkę, którą trzeba rozbić, by wyciągnąć pieniądze.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
135 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *