Finanse

Kiedy można ubiegać się o zwrot prowizji Alior Bank?

• Zakładki: 26


Czy wiesz, że zgodnie z prawem należy Ci się zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu konsumenckiego? Jeżeli dokonasz spłaty kredytu w Alior Bank przed terminem, masz prawo do otrzymania zwrotu prowizji w wysokości stosownej do tego, jak szybko udało Ci się spłacić zobowiązania. W jakiej sytuacji przysługuje Ci zwrot w Alior Bank? Czy musisz składać wniosek, aby otrzymać pieniądze? W jakich przypadkach nie należy Ci się zwrot? Przeczytaj i dowiedz się więcej. 

Jakie warunki musisz spełnić, aby dostać zwrot prowizji w Alior?

Na całkowity koszt kredytu składa się dużo więcej elementów, niż tylko otrzymana kwota kredytu. Bank pobiera dodatkowe opłaty, takie jak prowizja czy ubezpieczenie kredytu. Zobacz, jakie dokładnie warunki musisz spełnić, aby Alior Bank zwrócił Ci prowizję za kredyt.

  • Wysokość kredytu musi być nie większa niż 255 550 złotych – wartość kredytu w PLN nie może przekroczyć tej kwoty również w przypadku kredytów w obcej walucie.
  • Umowa kredytowa musi być podpisana przez osobę prywatną, nie na działalność gospodarczą.
  • Umowa musi być zawarta po 18 grudnia 2011 roku.

Spełniasz wszystkie warunki? W takim wypadku należy Ci się zwrot prowizji Alior Bank.

Co ważne, jeżeli całkowita spłata kredytu miała miejsce po 11 września 2019 roku, prowizja automatycznie zostanie Ci zwrócona w ciągu 14 dni kalendarzowych od spłaty. Stanie się tak, jeżeli jesteś jedynym kredytobiorcą i masz aktywne konto osobiste w Alior Banku. Jeśli nie jesteś jedynym kredytobiorcą, odwiedź placówkę Alior Banku. Jeśli jesteś jedynym kredytobiorcą, ale nie masz aktywnego konta, dyspozycję zwrotu prowizji możesz złożyć w aplikacji Alior Mobile lub w Alior Online. Jeżeli masz wątpliwości albo bank nie chce Ci zwrócić środków, skorzystaj z pomocy kancelarii specjalizującej się w zwrotach prowizji!

Artykuł powstał przy współpracy z odbierzpieniadze.com.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
80 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *